Єпископи

009 xomnytskyj

Владика Павло Патрикій (Хомницький), ЧСВВ

Єпарх Стемфордський

Народився 19 травня 1954 р. в м. Ванкувер (Британська Колумбія, Канада). Закінчив середню школу у Ванкувері і вчився в Університеті Британської Колумбії, захистивши бакалаврат за спеціальністю „Комерційна діяльність“. Відтак кілька років працював бухгалтером.

13 листопада 1982 р. вступив до новіціяту Василіянського Чину свмч Йосафата у Ґленкові (поблизу Нью-Йорка).

Вічні обіти склав 1 січня 1988 р. у Римі.

Владика Василь (Тучапець), ЧСВВ – екзарх Харківський

Wl. Wasyl TuczapetscВладика ВасильТучапець народився 29 вересня 1967 року в м. Яворові на Львівщині.

До монастиря отців василіан вступив 10 листопада 1986 року.

Довічні обіти склав 29 грудня 1996 року.

Навчався в Івано-Франківській теологічній академії та Папському богословському відділі (Варшава). Має науковий ступінь ліценціата патрології.

Таїнство Священства прийняв 12 липня 1997 року в катедральному соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську з рук преосвященного владики Софрона (Дмитерка), ЧСВВ.

Владика Мирон Мазур, ЧСВВ Єпископ-помічник Куритибський

Владика Мирон Мазур народився 5 лютого 1962 року у м. Прудентополісі (штат Парана, Бразилія). Закінчив Малу семінарію Отців Василіян у Прудентополісі, після чого 7 лютого 1979 року вступив до Василіянського чину. 10 лютого 1981 року, після закінчення новіціяту, склав свої перші обіти в Чині.
Шкільне навчання та університетські філософські студії закінчив у Семінарії Святого Василія у Бастелі (Куритиба). У 1986 році його скерували на навчання до Риму, до Папської колегії Святого Ансельма, де у 1989 році він одержав ступінь бакалавра богослов'я, а в 1992 році в Салезіянському Інституті (Салезіянумі) – ступінь лінцеціята педагогіки.

Владика Володимир Ковбич, ЧСВВ архієпископ і митрополит Куритибський

Владика Володимир Ковбич народився 27 березня 1953 року в селі Мандаґуасу (Парана, Бразилія). Протягом 1966-1970 років навчався в Малій семінарії Отців Василіян в Прудентополісі (Парана). 28 січня 1971 року вступив до новіціяту Отців Василіян в Іваї. 11 лютого 1973 року склав тимчасові обіти. Від 1976 до 1978 року вивчав філософію в Василіянському навчальному центрі в Куритибі (Батель). 16 серпня 1978 року склав вічні обіти у Василіянському монастирі. Від 1978 до 1981 року вивчав богослов’я в Папському коледжі Святого Ансельма в Римі.

Владика Северіян Якимишин, ЧСВВ  - єпископ-емерит

Владика Северіян Якимишин народився 22 квітня 1930 року в Плейн Лейк, Альберта.
16 березня 1945 року вступив до новіціяту Отців Василіян Св. Йосафата в Мундаре, Альберта. Вибрав монаше ім'я - Северіян. 21 листопада 1946 року склав перші обіти в Мундаре, а довічні - 1 січня 1953 року в Римі.
У Римі 19 травня 1955 року на празник Вознесіння Господнього Владика Іван Бучко уділив диякону Северіяну ієрейські свячення.
У 1958 році захистив докторат з богослов'я у Григоріанському Університеті.

Владика Лаврентій Гуцуляк, ЧСВВ Митрополит Вінніпезький

Владика Лаврентій Данило Гуцуляк ЧСВВ, народився 25 січня 1951 року у Верноні (Британська Колумбія, Канада). Навчався у початковій і середній школах у Верноні, відтак – у Колегії Святого Володимира Отців Редемптористів у Робліні (Манітоба).
1969 року вступив до Чину Отців Василіян українського обряду в Оттаві, а новіціят закінчив у монастирі Святого Йосафата у Ґлен Кові, Нью-Йорку (1971-1972рр.). Таїнство Священства прийняв 28 серпня 1977 року.

Владика Володимир Ющак, ЧСВВ Єпарх Вроцлавсько-Ґданський

Народився 19 липня 1957 p. в Лігниці (Польща).
Закінчив початкову школу в 1972 p. у с. Росохата і того ж року розпочав навчання в Українському ліцеї в Лігниці.
31 серпня 1976 p. вступив до Василіянського Чину, з яким запізнався ще під час навчання в початковій школі. Філософсько-богословські студії у Варшавській Вищій духовній семінарії закінчив у 1983 p.
Довічні монаші обіти склав 1 травня 1983 p.

Владика Іриней Білик, ЧСВВ

Народився 2 січня 1950 р. у с. Княжпіль, неподалік Добромиля, Львівської області в сім'ї Івана Білика та Анни з Крентів.
1968 р. вступив на фізичний факультет Львівського університету і тоді ж виключений за відмову стати комсомольцем.
1969 p. удруге вступив на фізичний факультет Ужгородського університету, з якого відрахований 1972 р. за приналежність до Василіянського Чину та за зв'язки з єпископом Теодором Ромжею.

Владика Дмитро (Григорак), ЧСВВ, Єпарх Бучацький

  Народився 1 січняWl. Dmytro Hryhorak 1956 року в м. Івано-Франківську в сім'ї Дмитра і Анни з роду Припхан. У 1963-1973 рр. здобув повну середню освіту в м. Івано-Франківську. В 1973 році поступив в Івано-Франківський інститут нафти і газу, який закінчив в 1978 році, отримавши диплом інженера-механіка. Працював на різних заводах м. Івано-Франківська інженером-конструктором.
14 жовтня 1989 року офіційно вступив до чину св. Василія Великого. 7 січня 1990 року відбулись облечення в монастирській церкві в м. Золочеві. Перший «легальний» новіціят проходив в Гошеві і Крехові в 1990-1991 рр.

Владика Василій Медвіт, ЧСВВ - єпископ-емерит

Владика Василій Медвіт народився 23 липня 1949 р. у Перемишлі.
До Василіянського Чину вступив 26 грудня 1978 р.
Теологічну освіту здобув у Римі.
31 травня 1984 р. рукоположений у священство Святішим Отцем Іваном Павлом II.
Упродовж 1984-1986 рр. працював у Колегії св. Йосафата в Римі на посаді віце-ректора. Повернувшись до Польщі, у 1986-1989 pp. був душпастирем українських парохій Бань Мазурських і Круклянок.

Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ Апостольський візитатор для українців-католиків в Італії та Іспанії



Владика Діонісій Ляхович народився 2 липня 1946 році в Помбасі, провінція Ітайополіс, штат Святої Катерини, єпархія Святого Івана Хрестителя в Куритибі (Бразилія). Середню освіту і початкову духовну підготовку отримав у Духовній семінарії Отців Василіян у Куритибі. Продовжував підготовку до священства у вищих католицьких навчальних закладах Бразилії та Рима, має ліценціат з теології.
30 березня 1970 року склав вічні обіти. 8 грудня 1972 року був рукопокладений на священика.